EVLİLİK FUARI 2019

3 yıl önce ( 7 Mart 2019 Perşembe )
about-page-img
Herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde 17.si düzenlenen Evlilik Hazırlıkları Fuarı ışıl ışıl görüntülere sahne oldu, üç gün süren fuar Cuma, Cumartesi ve Pazar devam etti ve hafta sonu için güzel bir etkinlik oldu. Tabi ki ben de oradaydım detaylıca dolaştım ve sizler için bir şeyler yazmak istedim! Evlenecek çiftlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bu fuarda gelinlikten, damatlığa, ayakkabıdan, aksesuara, mekandan çiçeğinize kadar birçok firma ve alternatifleri ile bir arada ve  bu firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapabiliyorsunuz.

Fuar ışıl ışıl ve aşk dolu… İçeri girdiğinizde el ele çiftler ile karşılaşıyor ve gözlerindeki heyecanı görebiliyorsunuz.
Çiçekler, çin fenerleri, tüller… İçerisi masal gibiydi diyebilirim. J


İçeri girdiğinizde bu yılın da konsepti olan Country Wedding temalı bir fotoğraf köşesi ile karşılaşıyorsunuz. Daha sonrasında alana girdiğinizde birbirinden oldukça farklı, mekanını veya ürünleri yansıtan birçok stant firması ile buluşuyorsunuz. Çoğunlukla mekanlar oldukça dikkat çekici oluyor bence, çünkü mekanlarını birebir yansıtmak için tüm detayları içeren yeni bir mekan oluşturuyorlar diyebilirim. Yaz düğünü yapmak isteyenler için birçok kır düğün mekanının yanında, otellerin de birçok alternatifi ile karşılaşabiliyorsunuz.


Evlenecek gelin adaylarının en çok dikkatini çekecek konuya gelirsek birbirinden farklı tasarımlarda olan sayısız gelinlik modelinin bulunduğu gelinlik stantları. Prensesten, balık modele, retrolardan uzun kuyruklara, tül detaylardan dantel ağırlıklı modellere kadar aklınıza gelebilecek her tarzı bu fuarda bulabiliyorsunuz.


Bu büyük ve düğünün en önemli detayları dışında, ayakkabı, fotoğraf, saç aksesuarı, çiçek, davetiye, dekorasyon, mobilya nikah şekeri ve saç makyaj gibi aklınıza gelebilecek düğünde ihtiyacınız olabilecek tüm detaylara fuarda ulaşabiliyorsunuz. İlk başta da söylediğim gibi hepsinin alternatif firmaları da olduğu için hem tarz açısından hem de ücret olarak karşılaştırmalar yapıp size en uygununu seçme imkanınız oluyor.

İçerideki firmalar genellikle tasarım ve trend ürünler yapan firmalar olduğu için seçmekte güçlük yaşayacağınız kesin! J


Fuar üç gün boyunca çeşitli etkinliklere de sahne oluyor. Birbirinden şık modellerin sergilendiği defilelerde bu sene Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve Chloe gibi ünlü isimler de vardı. Evelenecek gelin ve damat adayları canlı canlı burada gelinlik modellerini görebiliyor ve adeta bir görsel şölen yaşıyorlar diyebiliriz.


                                           Defilelerde gelinlik dışında abiyeler de sergilendi.


                                  Çağla Şikel 30 kiloluk gelinlik ile yürürken çok zorlandığını dile getirmiş...

Bu yıl iki tane ülkeye de ev sahipliği yapan fuarda ülke olarak Endonezya ve Tayland vardı. Detaylı bilgi alınabildiğini gördüm ve oldukça yoğunlardı akıllardaki soru işaretlerini kaldırmak ve detaylı anlatım için bence çok iyi olmuş.
Benim keyifle dolaştığım fuar eminim ki tüm evlenecek çiftlere de yardımcı olmak açısından çok faydalı olmuştur. Her yıl düzenlenen fuarın seneye hangi tarihlerde gerçekleşeceği kesinleşmemiş daha.