DOĞRU GELİNLİK İÇİN 10 İPUCU

3 yıl önce ( 7 Mart 2019 Perşembe )
about-page-img
Doğru gelinlik nedir? Doğru gelinlik modelimi nasıl bulabilirim? Ucuzdan mı yoksa pahalıdan mı bakmaya başlamalıyım? Gibi birçok soru gelinlik almak isteyenlerin aklını kurcalıyor, biliyorum. Ama gelinliğinizi alana kadar bu soruların çok daha fazlası aklınızı meşgul edecek. Onun için burada size biraz olsun yardımcı olmak istiyorum. Dikkat ettiğinizde size yardımcı olacak 10 maddeden bahsedeceğim şimdi, bu maddeleri dikkate alırsanız eminim ki kafanız biraz daha rahatlayacak. Hadi başlayalım…
 
  1. Detaylıca İnceleyin
Online platformları, gelinlik dergilerini, ünlülerin gelinliklerini detaylıca inceleyin. Bu incelemeniz sonucunda birçok alternatifi göreceğiniz için kendinize yakın olan tarzlara daha kolay karar vereceksiniz. Kabarık mı yoksa daha düz modeller mi gibi genel ayrıştırmayı dolaşmaya çıkmadan yaparsanız işiniz biraz olsun kolaylaşacak.
  1. Doğru Vakti Hesaplayın
Gelinlik seçmek zor bir iş ama bu gelinliğin hazırlanma sürecinin de olduğunu unutmayın! Siz gelinliği hazır olarak gördüğünüzde beğeneceğim ve alacağım diye düşünebilirsiniz ama ne yazık ki öyle olmayacak. Beğendiğiniz modelin üzerinize tam oturmayan birçok yeri ve değiştirmek isteyeceğiniz detayları olacak, bunların yapılması da uzun bir süre alacak. Yani gelinlik için yeterli süreyi ayırdığınızdan emin olun.
  1. Yanınızdakileri Doğru Seçin
Gelinlik alışverişinde ilk günden son güne yanınızda aynı insanlar olsun! Çünkü en doğru değerlendirme için sizinle birlikte onların da tüm gelinlikleri görmüş olması gerekir. Sizinle birlikte yanınızda olacak kişiler ister ailenizden olsun ister arkadaşlarınız, önemli olan iyisiyle kötüsüyle size her şekilde en doğrusunu söylediklerinden emin olmanız! Fikirleri sizin için önemli ve güvendiğiniz kişilerin kendi aralarında iyi anlaşmalarını da önemseyin, eminim böyle bir günde bir de bu gerginlikle uğraşmak istemeyeceksinizdir!

  1. Geniş Bakın
Evet biliyorum hepinizin aklında, hayalinde bir gelinlik modeli var ve onu almak için gidiyorsunuz. Ama bazen hiç aklınızda olmayan bir model sizin üzerinizde oldukça şık durabiliyor. Tabi ki yine tüm modelleri deneyin demiyorum bu kafa karıştıracaktır, fakat yine de beğenip ama ben böyle bir şey istemiyordum dediğiniz modelleri denemeniz faydalı olacak diye düşünüyorum.
  1. Ucuzdan Pahalıya Doğru Bakın
Eğer bir bütçe probleminiz yoksa da seçimlerinizde ucuzdan pahalıya doğru gidin. Daha uygun modellerde istediğiniz modeli bulma ihtimaliniz varken bu ihtimali ortadan kaldırmayın. Biliyorsunuz ki zaten bitmeyen harcamalarınızın olduğu bir süreçtesiniz! J
  1. Rahatlığını Göz Ardı Etmeyin
Şıklık mı rahatlık mı ikileminde kalıp şık olanları tercih edeceğinizi biliyorum ama o geceyi size zehir edecek bir gelinliği de seçmekten kaçının. İçinde rahat edemeyeceğiniz, sizi sürekli rahatsız edecek bir gelinlik o geceki stresinizi çok daha fazla artıracak ve sürekli mutsuz olmanıza sebep olacak. İçinde rahatça hareket edip dans edebileceğiniz bir gelinlik seçmek aklınızdaki ilk şey olsun!

  1. Bütçenizi Belirleyin
Bütçenizi belirmek aslında ilk yapacağınız şeylerden birisi olmalı. Oldukça zaman kazandıracak bu filtreleme yöntemi ile bütçeniz doğrultusundaki modellere bakacak ve daha sonrasında beğendiğiniz bir modelden ücret sebebi ile vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız.
  1. Kumaş Seçimine Dikkat Edin
Kumaş seçimi gelinlikte oldukça önemlidir. Kumaştan kumaşa farklılık gösterebilecek birçok detay bulunuyor siz de bunları göz ardı etmeyin. Örneğin ince kumaşlar vücut hatlarınızı oldukça belli eder ve siz hatlarınız belli olsun istemiyorsanız daha kalın kumaşlar veya tüller tercih edebilirsiniz.
  1. Hafta İçi Alışverişe Çıkın
Yaz dönemleri hep çok kalabalık olsa da genel baktığımızda hafta içini tercih etmek sizin için çok daha doğru bir tercih olacak. Hafta sonu kalabalıktan dolayı randevular üst üste gelebilir ve orada sizinle ilgilenecek kişi, yeterli vakti ve enerjiyi size ayıramayabilir. Aynı modeli aynı kişiler denemek isteyebilir. Bu sebeple hafta içine alacağınız randevuda hem sakin hem de stressiz bir prova geçirebilirsiniz.  
  1. Aksesuarları Önemseyin
Gelinlik seçimi sadece gelinlik ile bitmiyor! Gelinliğin tamamlayıcı birçok unsuru olduğunu da unutmayın. Duvak, taç, ayakkabı gibi birçok detay gelinliğinizin daha şık gözükmesinde önemli bir rol üstleniyor.