DÜĞÜN FOTOĞRAFINDA YENİLİKÇİ OL!

4 yıl önce ( 2 Temmuz 2018 Pazartesi )
about-page-img
Düğünlerde fotoğrafçılık denince aklınıza birbirini kukla yapan gelin ve damatlar, damadı ayaklarının altına gelinler geliyor biliyorum… Şakası bir yana düğün fotoğrafçısı seçmek hem zor hem de titizlik isteyen bir iş, o yüzden bu konuda oldukça detaycı davranmak gerekiyor. Tekrarı olmayan bir geceden geriye kalacak anıların en güzel şekilde olması için doğru kararlar alınmalı diye düşündüm, bu sebeple de önemli gördüğüm birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Hadi başlayalım!Stüdyo çekimlerinin geride kaldığı, daha gerçekçi ve doğal çekimlerin trend olduğu son dönemlerde mekan olarak seçtiğiniz bir yer doğrultusunda size farklı konseptler hazırlanıyor. Bu noktada yine en çok dikkat etmeniz gereken şey ne istediğiniz ve yıllar sonra baktığınızda o günü tam da öyle hatırlamak istediğiniz ile alakalı.

Düğün fotoğrafçılığı dendiğinde çoğu kişinin aklında sadece düğün sonrasında teslim edilecek albüm geliyor biliyorum ama düğünlerde fotoğraf çok daha geniş kapsamlı o gün senin günün ve her detayını hem hatıra olarak saklamak hem de canlı görüntüler ile bir zaman sonra anımsayabilmen oldukça değerli.Çekimde yalnızca iyi bir fotoğrafçı olsun diye düşünüyorsan yanılıyorsun çünkü bir çekimi çekim yapan konsepttir. Bu konsepti senin önce kendi içinde karar vermen ve daha sonra fotoğrafçı ile paylaşman gerekir. Bunun sonucunda kullanacağın objelere çok dikkat etmen gerekiyor. Çekimin nasıl olacağına karar verdikten sonra bir önemli konu da çekim sonucunda tüm çalışmayı nasıl teslim alacağın. Toplam fotoğraf sayısı, çekilen video klipler gibi tüm ince ayrıntıları daha sonra sorun çıkmaması için konuşmayı unutmayın.

Düğün çekimleri genellikle kuaförde başlayıp after party ile sonuçlanır tabi istisnai durumlar da vardır ve isteğe göre bu genişletilip daraltılabilir. Yani bu süreç tamamen talep doğrultusunda belirlenir.

Şimdi alışılmışın dışında bir trendden bahsetmek istiyorum sizlere!

2013 yıllarında popüler olan “Trash The Dress” trendi hala en popüler olan ve herkesin ilgisi çeken trendlerden biri olarak başı çekiyor. Ne diye merak ediyorsan şimdi kısaca bahsedeceğim…

Klasik düğün fotoğrafları ile yetinemiyorsan ‘’trash the dress’’ tam sana göre! Genellikle düğün sonrası, her şey bittikten sonra gerçekleştirilen bu çekimlerin, düğün stresini arttırdığı ve rahatlatan bir aktivite olduğu söyleniyor. Sınırı olmayan bu çekimlerde hayal gücünüzün sınırı yok.
Gelinlik ve damatlıkları kirletmenin zamanı!
Bu çekimde söylediğimiz gibi hayal gücünüzün sınırı yok, yani ister denize girin ister kumda yuvarlanın, çamurlar içine girin, bu çekimin tek olmazsa olmazı tüm düğün süreçlerinin stresini atmak, unutmayın!Tüm isteklerini dile getir, çekinmeden tüm hayallerini gerçekleşmesi için fotoğrafçın ile detaylıca görüş ve ömrün boyunca saklayacağın fotoğrafın hayallerini yansıtmasını sağla!