EN ÖZEL SAÇ MAKYAJ

4 yıl önce ( 17 Ağustos 2018 Cuma )
about-page-img
Düğün günü saç ve makyaja ayrılacak süre oldukça fazla olacak sen de biliyorsun! Kimse düğününde rahat edemediği bir saç ve makyaj ile olmak istemez. Tüm gece gözlerin senin üzerinde olacağı düğününde tabi ki en iyi şekilde gözükmek isteyeceksin. Gelinlik, gelin çiçeği ve ayakkabının iyi bir gelin saçı olmadan tamamlanmayacağını biliyorsun değil mi? Saçın gibi makyajın da oldukça önemli çünkü oldukça özel olan bu günde pırıl pırıl bir cilde sahip olmak isteyeceğini biliyorum.Düğün gününü planlarken yapılan hataların başında kuaföre ayrılacak zamanı doğru ayarlayamamak geliyor. Bunun için düğün öncesinde karar verdiğin kuaföre düğünden önce giderek prova yapmayı ihmal etme. Eğer varsa duvağın yoksa da kullanacağın saç aksesuarlarını alarak düğün günü yaptıracağın saçın ve hatta makyajın da provasını yaptır. Prova yapmak sana düğün gününde sorun yaşama riskini ortadan kaldırır. Bunların hepsinin düğün için anlaştığın fotoğrafçı ile de alakalı konular olduğunu da unutma, tüm gün yanında olacak fotoğrafçı çekime evden çıkarken başlayıp seninle birlikte kuaföre gelecek. Düğün günü gereksiz gerilim yaşamamak için her şeyi önceden planlamalısın…
Peki ya düğün saçım? Ona nasıl karar vereceğim diyorsun, biliyorum. Çünkü baktığın bir sürü modeli beğeniyorsun, hatta hepsi birbirinden güzel geliyor ve karar vermek hiç bu kadar zor olmamıştı diyorsun. Ama baktığın her model sende güzel durmayacak bunu da bilmelisin, o yüzden saç konusunda yüz şeklin, saç boyun, saçının yapısı, gelinlik modelin hatta düğünü yapacağın konsept gibi birçok unsuru göz önünde bulundurmalı ve en doğru kararı güvenerek tercih ettiğin kuaförünle paylaşmalısın, daha sonrasında ise düğün öncesi yaptığın provalarda en çok beğendiğinde karar kılmalısı.


Sorun yaşamak istemiyorsan bu prova konusunu sakın es geçme, sonra demiştin dersin!Gelin saçına karar verdikten sonra ikinci önemli konumuz tabi ki gelin makyajı! Gelin makyajı ten, göz ve saç rengine göre karar verilmeli ki o gece cildin parlasın hatta sen bütünüyle ışılda. Bu seçimler yapıldıktan sonra ki önemli konu ise senin gelin makyajında neyi öne çıkartmak istediğin. Atıyorum göz makyajı diyorsan o konuda bir karar vermeli, veya hayır benim için önemli olan tek şey dudaklar diyorsan da orada bir karar kılmalısın. Sen kararlarını verdikten sonra hayallerindeki makyajı sana yapacak kişi ile anlaşmalısın.