GELİN SAÇ VE MAKYAJI İÇİN TÜYOLAR

3 yıl önce ( 26 Nisan 2019 Cuma )
about-page-img
Eveettt!!!
Düğün hazırlığında hemen hemen her şey bittiyse artık sürecin ışıltıları olan saç makyaj konusuna gelebilirsin. İster bir kuaför ile istersen de bir saç veya makyaj artisti ile birlikte bu süreçte çalışabilirsin. Bütçeni de göz önünde bulundurarak ona göre bir karar verebilirsin. Hepsiyle detaylıca görüşmeni öneriyorum, çünkü bazen bir makyaj artistinin çok alacağını düşünüyorsun ama kuaförlerin ücreti onun da üzerine çıkabiliyor… O yüzden kararını vermeden bu konuda iyi bir araştırma yapmanın, küçük rakamsal farklara bakmadan sana en iyi kimin hissettireceğine karar vermenin önemli olduğunu düşünüyorum.


Saç ve makyaj konusunda kimlerle çalışacağına karar verdiysen onlardan bir prova çalışması isteyebilirsin. Özellikle o gün bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsan ve ben ne şekilde bir şeyle karşılaşacağımı önceden görmek istiyorum diyorsan prova ile tüm bu kaygılarından kurtulabilirsin.  yaşanabilecek beğenmeme kaygılarından bu şekilde kurtulabilirsin.


Saç veya makyaj hangisi olursa olsun çalıştığın kişilerin senin fikirlerini önemsemesi bu süreçte her şeyden önemli! Tabi ki sana önerileri olacaktır ama sonuçta o gün en önemli şey senin kendini iyi hissetmenken, başına buyruk ve kendi istediklerini uygulayan biriyle çalışmak seni de zorlayacaktır. O yüzden tüm düğün hazırlığı sürecinde olduğu gibi iyi iletişim kurabildiğin insanlarla çalışmaya özen göster!


Hazırlık sürecinde saç ve makyaj sürelerini de doğru ayarlamak oldukça önemli! Bu konuda saçını ve makyajını yapacak kişilerin aralarında doğru iletişim kurmaları gerektiğini bilirsen bu süreci de takip edebilirsin.


Bu yazımdı saç ve makyaj ile ilgili renk ve model önerisinde bulunmayacağım, herkes kendini en iyi hissettiği ne ise o şekilde olmalı, sen de en iyi hissedeceğin saç modeli ne ise onu yaptırıp sana uygun renkler ile makyajını yaptırabilirsin. Sadece sana makyaj yapacak kişinin tecrübelerinden faydalanarak saç rengin, göz rengin gibi karakteristik özelliklerine nelerin yakışacağını sorabilir ve bunun doğrultusunda fikirlerini oluşturabilirsin.
Tüm gelinler ışıldasın...