GELİNLİĞİN TAMAMLAYICISI; Damatlık!

4 yıl önce ( 10 Ekim 2018 Çarşamba )
about-page-img
Düğün günü yalnıza gelinlerin günü gibi gözükse de, aslında damatlar da bu heyecanın içindedir. Eğer şuan buradaysanız sevgili damat adayları sizin için önemli olan damatlık konusundan bahsedeceğim. Damatlık yani işte diyip geçiyor da olabilirsiniz ama sonuçta gelinlik neyse damatlık da o diye düşünüyorum. Sonuçta düğün günü gelin ve damat bir bütün olarak izleniyor, bu sebeple damatlığın da en az gelinlik kadar şık olması ve gelin ile uyum içerisi içinde olması gerektiğine inanıyorum.Damatlık seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken şey damadın vücudu, o vücut tipine uygun kesimde gömlek ve pantolonlar hatta ceketler tercih edilmeli ki damatlık bütünüyle şık bir görüntü oluştursun. Damatlığın yanında dikkat edilmesi gereken diğer konular ise, ayakkabı, kravat, kol düğmesi, kemer hatta son dönemlerde oldukça karşılaştığım çiçek… Evet son dönemde en çok ilgimi çeken damat detaylarından birisi gelinlerin artık çoğunlukla tercih ettiği rengarenk ve canlı gelin çiçeklerinden bir parça damadın ceketindeki cep üzerinde kullanılması, bence bu görüntü hem oldukça şık gözüküyor hem de gelin damat arasında inanılmaz tatlı bir zarafet sağlıyor.
Klasik tercihler genellikle takım elbise veya smokinden yana ama çok daha farklı tercihlerde de bulunulabiliyor damatlık seçimlerinde. Yani bir şort, gömlek ve askılarla oluşturulmuş damat kombini de görürseniz bir düğünde şaşırmayın, salaş ve bohem düğünler bu şekilde damatlara oldukça açık. Ama ben klasikten yanayım diyorsan eğer damatlıklarda renk kategorisinin yalnızca siyah ve lacivert olduğunu düşünme. Damatlıklarda renk skalası oldukça geniş, griden kahveye, kahveden bordoya birçok renkte damatlık bulunuyor, zevkinle en çok örtüşeni tercih etmek ise sana kalmış. Seçimini yaptıktan sonra istersen hazır alabilir, istersen de seçeceğin terzi ile özel dikim bir damatlığa sahip olabilirsin.


Damatlık seçiminde yine unutmaman gereken bir konuyla bitiriyorum, damatlığın rengi ve modelini seçerken aklından gelinliği ve düğün yapılacak mekânı çıkarmamalısın, çünkü her şeyin uygun ve güzel olması için konsepte uygun giyinmeli ve bir bütünlük içinde olmalısınız…