KIR DÜĞÜNÜ

4 yıl önce ( 31 Temmuz 2018 Salı )
about-page-img
Evlenme teklifi aldınız, evet düğününüz olacak, ilk karar verilmesi gereken şeylerin başında mekan seçimi konusu var! Mekan seçimi mevsimlerden, taraflara kadar birçok konuda çeşitlilik gösterebiliyor. Ben bugün burada sizlere yaz aylarının favorisi olan, yeşilden asla uzak olmak istemeyenlerin tercihi, kır düğünlerinden bahsedeceğim.

Açık hava, doyasıya yeşil ve renk renk çiçekler…


Bunlarsız düğün hayal edemiyorsan kır düğünü senin için en doğru karar! Bu noktada hayalindeki kır düğününü sana verebilecek organizasyon şirketi ile anlaşman çok önemli, çünkü kır düğünü birçok detayı içinde barındırdığında her detayın bu bütünlüğe uymasını gerektiriyor.Öncelikle masa sandalye düzeninden bahsedeyim. Kır düğünlerinde masa sandalye seçerken ağır ve şık ürünlerden ziyade, daha taşınabilir ve salaş modelli ürünleri tercih etmelisiniz. Bunlar hem kır düğünü konseptine uygun hem de daha kullanışlı oluyor. Daha sonra seçilen bu sandalyeler üzerine o gün için seçtiğiniz çiçekler olabilir, düğününün konseptine ait hissettiğiniz renk olabilir dekoratif malzemeler ile süsleyebilirsiniz.


Masa sandalye seçiminden sonra dekoratif detaylar oldukça önemli, mesela girişte tüm misafirlerinizi karşılayacak bir fotoğraf köşesi hem atmosferi ısıtacak, hem herkesi aşkınız ile karşılamanızı sağlayacak. Bu romantik dekorasyonu ışıklar ile de süsleyebilirsiniz. Bunun dışında masalarınızı, taze mini çiçek buketleri, mumlar, hasır ipler gibi birçok ürün ile destekleyebilirsiniz.


Kır düğünü deyince sadece dekorasyondan bahsetmemiz yeterli olmayacak çünkü kır düğünü yalnızca mekan seçimi olarak düşünülmemeli, tüm konsept olarak düşünüldüğünde de gelinliğinden, saç makyajına kadar birçok detayı bu konsepte uydurmanızı gerektiriyor.

Kır düğünü yapacak gelinler, gelinlik seçiminde daha salaş ve özellikle de içinde rahat edecekleri modeller seçmeli, ayakkabı seçiminde ise kesinlikle ama kesinlikle rahat edecekleri kalın veya dolgu topuklar! Tüm gece ayak ağrılarından eğlenmemeyi kimse istemeyecektir diye düşünüyorum.
J Saç makyaj konusu ise kesinlikle hafif tonlarda olmalı. Son dönemde kır düğünün makyaj trendleri hafif toprak ve turunculardan yana, gözleri hafif tonlarda yapıp yüz hatlarını belli ederek oldukça naif bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz.Kır düğünlerinin yıldızı çiçek detayları bunu sakın unutmayın! Tüm dekorasyona hakim olacak çiçeklerin yanında göz dolduracak bir gelin çiçeğiniz olmalı, bu gelin çiçeği kır çiçeklerinden olacağı gibi tek renk güllerden de oluşabilir. Kır düğününde taşlı taçlar takmaktansa çiçekli taçlar veya çiçek detaylı saç örgüleri de müthiş bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır, unutmayın!