KUSURSUZ GELİN MAKYAJI İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

3 yıl önce ( 26 Şubat 2019 Salı )
about-page-img
Gelinliğiniz, ayakkabınız saçınız ne kadar güzel olursa olsun kusursuz bir ten makyajının ne kadar önemli olduğunu ve bu bütünlüğe son noktayı koyacağını hepiniz biliyorsunuz. Buradaki en önemli konu, güveneceğiniz bir uzaman ile çalışıyor olmanız ve düğün gününüzden daha önce bu makyajı test etmek için yüzünüzde uygulamanız.

Şimdi kusursuz bir ciltle düğününüzde ışıldamanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim size, hadi gelin!

CİLT BAKIMI
Kusursuz bir gelin makyajı için ilk adımımız tabi ki cilt bakımı, doğru bir şekilde temizlenmemiş bir cilde ne kadar makyaj yaparsanız yapın güzel durmayacaktır, bunun için güzel bir cilt bakımı yaptırarak cildinizi makyaja hazır hale getirebilirsiniz. Eğer problemli bir cildiniz var ise bu süreç daha da uzayabileceği için bir cilt bakım uzmanı ile düğününüzden birkaç ay önce görüşüp ona göre bir yol haritası çizebilirsiniz.

Gelelim makyajınızda dikkat etmeniz gereken ikinci maddeye…


FONDÖTEN SEÇİMİ
Doğru fondöten seçimi günlük yaşantımızda bile oldukça zaman harcadığımız, ten rengimize uygun doğru rengi bulana kadar bir sürü seçeneği denediğimiz bir konu aslında. Ten rengimize ve cilt tipimize uygun doğru fondöteni seçtikten sonra makyajımızın %50sini tamamladık diye düşünebiliriz, çünkü genellikle gelin makyajında en önem verilen şey pürüzsüz ve harika bir cilt görüntüsü oluyor. Tabi suya dayanaklı ürünler seçmeyi de atlamamak gerek, malum o kadar duygusallık makyajımızı heba edebilir…

KONTÜR, ALLIK, AYDINLATICI
Fondöten uygulamasından sonra cildimiz artık makyaja hazır, şimdi sıra yüzde belirginleşmesini veya kamufle edilmesini istediğimiz yerleri halletmekte! İster burnunuzu küçültün, ister elmacık kemiklerini belirginleştirin burada  ne az ne de çok ürün kullanmadan her şeyi dozunda kullanarak doğal ama belirginlikler sağlanmış bir sonuç elde edilmesi gerekiyor.  Kontür işlemi bittikten sonra istediğiniz tonlarda seçeceğiniz bir allık ile yüzünüze sıcaklık katabilir daha sonrasında da ışıl ışıl parlamanız için aydınlatıcı ile son dokunuşları yapabilirsiniz. 


GÖZ MAKYAJI
İfadenizi en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayacak göz makyajı için çokça seçeneğiniz bulunuyor. Gelinliğinizden saçınıza kadar tüm detayları göz önünde bulundurup ona uygun tamamlayıcı bir göz makyajı seçerken size yakışıp yakışmayacağı konusunda birlikte çalıştığınız kişiden yardım almak faydalı olacaktır. Buğulu gözler, şeftali tonlar, sadece bir eyeliner veya  yoğun siyah bir göz makyajı… Kullanmak istediğiniz ruja uygun bir göz makyajı seçmeyi ihmal etmeyin çünkü hem gözlerde hem de dudaklarda olacak çok yoğun bir makyaj fazla olup gözü yoracaktır. 


RUJ
Bazılarının olmazsa olmazı bazılarının ise sürmekte çok zorlandığı bir makyaj ürünüdür ruj. Düğün gününüzde seçeceğiniz ruj için benim size tavsiyem kalıcılığı yüksek rujları tercih etmeniz olacak. O yoğun gecede ruj tazelemekle  uğraşmak istemeyeceksiniz, gerisi zaten makyajınızın tonları ile sizin karar vereceğiniz bir konu. :)

Tüm gece makyajınızda bir bozulma yaşamamanız için makyajınızı sabitlemeyi de unutmayın!