ZARAFETİN TEMSİLCİSİ; Gelin Çiçekleri!

4 yıl önce ( 2 Temmuz 2018 Pazartesi )
about-page-img
Düğünlerin gözdesi, gelinin arkadaşlarının tüm gece gözlerini alamadığı gecenin yıldızı, zarafeti ve şıklığı temsil eden gelin çiçeklerinden bahsedeceğim bir yazı ile sizlerleyim. Benim için çiçek detayları oldukça önemli, hadi başlayalım…
Gelin içeri girerken elinde oldukça şık bir görüntü sağlayan gelin çiçekleri, yalnızca şıklığın temsilcisi değil bunu hepimiz biliyoruz. Gelin çiçeği tüm bekar kızların o geceki yıldızı! O an gelse diye hepimizin beklediği günler illa ki oldu, şimdi burada birbirimizi hiç kandırmayalım! Güzel mi güzel hazırlanan o çiçek gecenin sonunda aslında başka birinin yüzünü güldürecek…

Kendisine yüklediğimiz bu anlamlardan sonra birazcık trendlere dönelim! :)Yapay çiçeklerden yapılan gelin çiçekleri son dönemde yok denecek kadar azalmışa benziyor, artık çoğu düğünde de ya taze ya da kurutulmuş çiçekler oluşan buket detaylarını görüyorum. Bu çiçekler eskiden olduğu gibi beyaz, pembe, mor gibi seçeneklerden ziyade birbirinden farklı birçok çiçeğin hatta tüy detaylarının hakim olduğu buketlere dönüştü. Gelin çiçeklerinin bu güzel değişimlerini damatların da yaka detaylarında sık sık göreceksiniz, bir bütünlük sağlayan bu görüntü düğünde ilgi çekici detayların başında gelecek.

Gelin çiçeklerinde şık ve canlı bir görüntünün sırrı mevsim çiçeklerini kullanmaktan geçiyor. Düğünün mevsimine uygun tercih edilecek çiçekler ile gelin çiçeğiniz çok daha şık bir hale gelecek, emin olun. Sadece gelin çiçeği değil, dekorasyonda ve aksesuarlarda da çiçeklere fazlasıyla yer vermek kır konseptinin güçlenmesini sağlayacak. Tüm detaylara çiçeklerin hakim olmasını istemeyenler için ise servislerde bu detayları kullanmak veya davetiyeler üzerinde kullanmak iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum.Pastel bir görüntüye ve sadeliğe sıcak bakanların tercihi güllerden yana oluyor, çeşitli gül buketleri hem taçlarda hem de gelin çiçeklerinde oldukça sık karşımıza çıkıyor.

Son dönemlerde gelin çiçeğinde boy ve modellerin çeşitlilik gösterdiğini görüyorum. Bu konudaki görüşleri size şöyle aktarayım. Daha minyon gelinler için top buketler önerilirken, uzun boylu gelinler için daha çok uzun ve sarkan çiçek modelleri öneriliyor. Tabi ki siz hangisini kullanmak istiyorsanız onu kullanın!Şimdi sizlere gelin çiçeği trendlerinde öne çıkan bazı çiçeklerden bahsedeceğim;
 
  • ASTERS: Rengi ve güzel görüntüsü ile yazın havasını size hissettirecek gelin çiçeklerinde oldukça ilgi çekici olacağa benziyor.
  • FREZYA: Frezya çiçeği büyüleyici kokusunun yanında gelin buketlerini zarafeti ile de en güzel şekilde temsil ediyor.
  • GÜLLER: Güller her zaman en şık ve sade olmak isteyenlerin tercihi, tek renk tercih edilmesi bütünlük sağlayacağı gibi farklı renkler tercih edilerek görsel şölen de oluşturulabilir.
  • YILDIZ ÇİÇEĞİ: Anlamsal olarak güçlülüğün yanında güzelliği ile buketlerimizi renklendirecek yıldız çiçeğinin nazardan koruma gibi anlamları olduğuna inanılıyor.

Ben size burada bazı trendlerden bahsettim diye bu çiçekler sizin gelin çiçeğinizde olmamalı, siz hangi çiçekle kendinizi mutu hissedeceksiniz onlardan oluşan bir buket yaptırın ve bu özel gününüzde her şeyin hayallerinizdeki gibi kalmasına izin verin!